image

Competition by Tartu Do

21st K.KEERAK CHILDRENS JUDO DAY


START OF COMPETITION 11:00 A-Class, E-Class and D-Class
Provisional Schedule 14:00 B-Class and C-Class


Training 21.11 day after competition – A. Le Coq Sports Hall, Ihaste tee 7, Tartu
09:00 – 10:15 C, D and E class fun training + randoris
10:20 – 11:50 A and B class randori training


CATEGORIES
E Boys and girls born in 2012-2014 B&G 2 min.
B&G -23, -26, -29, -32, -35, -40, +40 kg


D Boys and girls born in 2010-12 B, G 2 min.
B -28, -30, -34, -38, -42, -46, -50, +50 kg
G -32, -36, -40, -45, +45 kg


C Boys and girls born in 2008-10 B, G 3 min.
B -32, -35, -38, -42, -46, -50, -55, -62, -70, +70 kg
G -36, -40, -45, -52, -60, +60 kg


B Boys and girls born in 2006-08 B, G 3 min.
B -42, -46, -50, -55, -60, -66, -73, -81, +81 kg
G -44, -48, -52, -57, -63, +63 kg


A Boys and girls born in 2004-06 B, G 4 min.
B -50, -55, -60, -66, -73, -81, -90, +90 kg
G -48, -52, -57, -63, -70, +70 kg


OFFICIAL WEIGH-IN 19.11 18.00-21.00 A. Le Coq Sports hall All age groups
20.11 9.15-10.00 A-class, E-Class and D-class
12.00-12.30 B-Class and C-class


THERE MIGHT BE CHANGES TO THE SCHEDULE.


Please find below information regarding Covid-19 rules in Estonia:


Entering Estonia:
- If you are vaccinated you can enter Estonia
- If you have had Covid in last 180 days you can enter Estonia
- If you are not vaccinated or didn’t have Covid, then you have to present a negative PCR test not older than 72h or antigene test not older than 48h.
- Children under 12 years can enter Estonia and competition without test or vaccination proof.


Entering Sports Hall:
- Children under 12 years can enter Estonia and competition without test or vaccination proof.
- If you are vaccinated you can enter sports hall
- If you have had Covid in last 180 days you can enter sports hall.


Wearing a mask indoors is mandatory in Estonia!

Registration closes Nov. 17, 2021
Competition date Nov. 20, 2021
Competition location A. Le Coq Sports Hall, Ihaste tee 7, Tartu, Estonia
Accreditation 19.november 18.00-21.00; 20.november 9.15-9.45 A. Le Coq Sports Hall, Ihaste tee 7, Tartu, Estonia
Weigh in 19.november 18.00-21.00 A. Le Coq Sports hall All age groups; 20.november 9.15-10.00 A-class, E-Class and D-class 12.00-12.30 B-Class and C-class
Contact [email protected]
Entry
20€
Late entry
30€
U10    2012-2014 Starting 11.00 Rules: Shime-waza & Kansetsu-waza is NOT allowed
U -23, -26, -29, -32, -35, -40, +40
U12    2010-2012 Starting 11.00 Rules: Shime-waza & Kansetsu-waza is NOT allowed
M -28, -30, -34, -38, -42, -46, -50, +50
W -32, -36, -40, -45, +45
U14    2008-2010 Starting 14.00 (provisional schedule) Rules: Shime-waza & Kansetsu-waza is NOT allowed
M -32, -35, -38, -42, -46, -50, -55, -62, -70, +70
W -36, -40, -45, -52, -60, +60
U16    2006-2008 Starting 14.00 (provisional schedule) Rules: Shime-waza & Kansetsu-waza is allowed
M -42, -46, -50, -55, -60, -66, -73, -81, +81
W -44, -48, -52, -57, -63, +63
U18    2004-2006 Starting 11.00 Rules: Shime-waza & Kansetsu-waza is allowed
M -50, -55, -60, -66, -73, -81, -90, +90
W -48, -52, -57, -63, -70, +70

Files

Keeraku-memoriaal-20.11.2021-juhend.pdf
K.-Keerak-Childrens-Judo-Day-20.11.21-Outlines.pdf

533
Name Year Club Belt Class Country
Tits Kullo 2008 FUDOSHIN 3.kyu MU14 -55
Tits Kullo 2008 FUDOSHIN 3.kyu MU16 -55
Nikita Jolkin 2006 Audentese Spordiklubi 4.kyu MU18 -73
Nikita Jolkin 2006 Audentese Spordiklubi 4.kyu MU16 -73
Maria Papp 2004 Audentese Spordiklubi 2.kyu WU18 -63
Vladislav Rõndin 2004 Audentese Spordiklubi 4.kyu MU18 -81
Riina Myllylä 2006 Chikara 10.kyu WU18 -57
Riina Myllylä 2006 Chikara 10.kyu WU16 -57
Kristofer Pertelson 2006 Chikara MU18 -66
Kristofer Pertelson 2006 Chikara MU16 -66
Aleksi Hukkanen 2006 Chikara MU18 -81
Aleksi Hukkanen 2006 Chikara MU16 -81
Ismail Vedzizhev 2004 Chikara 2.kyu MU18 -81
Amir Alikhanov 2010 Kohtla-Jarve Kalev 4.kyu MU14 -46
Amir Alikhanov 2010 Kohtla-Jarve Kalev 4.kyu MU12 -46
Artjom Tištšenko 2006 Kohtla-Jarve Kalev 3.kyu MU16 -81
David Basov 2008 JUDO CLUB MEDVED 2.kyu MU16 -46
Yaroslav Petrov 2004 JUDO CLUB MEDVED 1.kyu MU18 -66
Aleksandrs Avdejevs 2007 JIKAN 4.kyu MU16 -66
Elisey Bumazhkin 2007 Jikan 1.kyu MU16 -73
Laura Hanhela 2006 Team Finland 2.kyu WU18 +70
Laura Hanhela 2006 Team Finland 2.kyu WU16 +63
Daniel Orphanou 2005 Team Finland 1.kyu MU18 -55
Isla Erkkilä 2006 Team Finland 2.kyu WU18 -63
Isla Erkkilä 2006 Team Finland 2.kyu WU16 -63
Topi Silen 2009 Team Finland 4.kyu MU14 -42
Laura Hakso 2006 Team Finland 2.kyu WU18 -57
Laura Hakso 2006 Team Finland 2.kyu WU16 -57
Hanne Lepistö 2006 Team Finland 2.kyu WU18 -52
Hanne Lepistö 2006 Team Finland 2.kyu WU16 -52
Louna-Lumia Seikkula 2004 Team Finland 1.kyu WU18 -63
Pihla-Maria Seikkula 2007 Team Finland 2.kyu WU16 -52
Emma Kokkonen 2005 Team Finland 2.kyu WU18 -52
Rasmus Sorsa 2006 Team Finland 2.kyu MU18 -60
Rasmus Sorsa 2006 Team Finland 2.kyu MU16 -60
Markus Redsven 2004 Team Finland 1.kyu MU18 +90
Lenni Uro 2004 Team Finland 2.kyu MU18 -73
Reigal Poltsam 2005 Team Finland 2.kyu MU18 -90
Jēkabs Jēkabsons 2006 Judo club SALDUS 2.kyu MU18 -60
Jēkabs Jēkabsons 2006 Judo club SALDUS 2.kyu MU16 -60
Jakob Vares 2005 Tartu Do 3.kyu MU18 -90
Martin Koort 2004 Tartu Do 3.kyu MU18 -90
Marko Uku Tõdu Madi 2005 Tartu Do 3.kyu MU18 -73
Hanna Eliise Sõrra 2004 Tartu Do 3.kyu WU18 -70
Artur Türna 2005 Tartu Do 2.kyu MU18 -73
Oliver Holtsmeier 2005 Tartu Do 3.kyu MU18 -73
Uku Neeme 2005 Tartu Do 3.kyu MU18 -73
Andreas Küünal 2004 Tartu Do 4.kyu MU18 -90
Kabriel Kirna 2005 Tartu Do 3.kyu MU18 +90
Reio Hannus 2005 Tartu Do 3.kyu MU18 -66
Karl- Johannes Pilt 2004 Tartu Do 3.kyu MU18 -81
Annabel Nõmmik 2004 Tartu Do 3.kyu WU18 -57
Teele Lestal 2005 Tartu Do 3.kyu WU18 -57
Herbert Hugo Prank 2005 Tartu Do 4.kyu MU18 -60
Jari-Matti Salonen 2005 Tartu Do 4.kyu MU18 -90
Siim Kohver 2009 Tartu Do 5.kyu MU14 -62
Ilja Bezuglov 2009 Tartu Do 4.kyu MU14 -42
Ken Marten Saar 2008 Tartu Do 5.kyu MU16 -60
Ken Marten Saar 2008 Tartu Do 5.kyu MU14 -62
Karl Markus Saar 2006 Tartu Do 4.kyu MU18 -66
Karl Markus Saar 2006 Tartu Do 4.kyu MU16 -66
Kristo Kolossov 2009 Tartu Do 4.kyu MU14 -42
Maksim Russakov 2008 Tartu Do 5.kyu MU16 -55
Maksim Russakov 2008 Tartu Do 5.kyu MU14 -55
Gert Vassila 2009 Tartu Do 7.kyu MU14 -55
Harald Türna 2007 Tartu Do 5.kyu MU16 -60
Erich Tamm 2009 Tartu Do 7.kyu MU14 -55
Elis Ursula Lihtmaa 2008 Tartu Do 6.kyu WU14 -52
Koit Markus Kotkas 2008 Tartu Do 5.kyu MU16 -46
Koit Markus Kotkas 2008 Tartu Do 5.kyu MU14 -46
Roland Aid 2009 Tartu Do 6.kyu MU14 -50
Ekke Kivikas 2007 Tartu Do 5.kyu MU16 -55
Bert Berg 2008 Tartu Do 4.kyu MU16 -46
Bert Berg 2008 Tartu Do 4.kyu MU14 -46
Areli Laats 2009 Tartu Do 7.kyu WU14 -40
Sten Trommel 2009 Tartu Do 6.kyu MU14 -38
Hanna Lisette Märtsin 2009 Tartu Do 7.kyu WU14 -52
Tauri Vaino 2006 Tartu Do 3.kyu MU16 +81
Kristjan Jaak Kiiker 2008 Tartu Do 6.kyu MU14 +70
Ly-Liilja Täär 2008 Tartu Do 8.kyu WU16 +63
Ly-Liilja Täär 2008 Tartu Do 8.kyu WU14 +60
Mattias Aal 2010 Tartu Do 6.kyu MU14 -35
Mattias Aal 2010 Tartu Do 6.kyu MU12 -38
Kristjan Randmaa 2010 Tartu Do 8.kyu MU14 -32
Kristjan Randmaa 2010 Tartu Do 8.kyu MU12 -34
Romet Vahter 2010 Tartu Do 8.kyu MU14 -38
Romet Vahter 2010 Tartu Do 8.kyu MU12 -38
Hanna Aasa 2010 Tartu Do 8.kyu WU12 -36
Hanna Aasa 2010 Tartu Do 8.kyu WU14 -36
Uku Maru Evert 2011 Tartu Do 8.kyu MU12 -34
Taavet Vengerfeldt 2011 Tartu Do 8.kyu MU12 -28
Karl Õun 2012 Tartu Do 8.kyu MU12 -30
Karl Õun 2012 Tartu Do 8.kyu UU10 -32
Anna Liisa Nurm 2004 Tartu Do 1.kyu WU18 -57
Kaspar Gutmann 2004 Tartu Do 2.kyu MU18 -55
Hendrik Tiirats 2005 Tartu Do 2.kyu MU18 -60
Markus Villako 2005 Tartu Do 4.kyu MU18 -73
Siim Laos 2005 Tartu Do 4.kyu MU18 -81
Mukhammad Abubakarov 2005 Tartu Do 4.kyu MU18 -55
Emma-Melis Aktas 2007 Tartu Do 6.kyu WU16 +63
Markus Kajak 2006 Tartu Do 6.kyu MU18 -81
Markus Kajak 2006 Tartu Do 6.kyu MU16 +81
Karl-Martin Villako 2008 Tartu Do 4.kyu MU16 -50
Karl-Martin Villako 2008 Tartu Do 4.kyu MU14 -50
August Martin Nurm 2010 Tartu Do 6.kyu MU14 -55
August Martin Nurm 2010 Tartu Do 6.kyu MU12 +50
Rebeka Liias 2007 Tartu Do 6.kyu WU16 -44
Simo Laos 2006 Tartu Do 4.kyu MU18 -50
Simo Laos 2006 Tartu Do 4.kyu MU16 -46
Aleks Russakov 2012 Tartu Do 10.kyu MU12 -34
Aleks Russakov 2012 Tartu Do 10.kyu UU10 -32
Kaur-Margus Villako 2012 Tartu Do 10.kyu MU12 -30
Kaur-Margus Villako 2012 Tartu Do 10.kyu UU10 -29
Marko Ottas 2005 Tartu Do 6.kyu MU18 +90
Roos-Mari Nerut 2012 Tartu Do 8.kyu UU10 +40
Roos-Mari Nerut 2012 Tartu Do 8.kyu WU12 -45
David Basov 2008 JUDO CLUB MEDVED 2.kyu MU14 -46
Bruno Jēkabsons 2008 Judo club SALDUS 5.kyu MU14 -55
Bruno Jēkabsons 2008 Judo club SALDUS 5.kyu MU16 -55
Arsenii Zubarev 2010 JUDO CLUB MEDVED 6.kyu MU14 -35
Arsenii Zubarev 2010 JUDO CLUB MEDVED 6.kyu MU12 -38
Arkhip Chuprakov 2014 JUDO CLUB MEDVED 10.kyu UU10 -29
Andrei Medvedev 2014 JUDO CLUB MEDVED 10.kyu UU10 -23
Marten Seidelberg 2009 Spordiklubi Ookami 7.kyu MU14 -55
Ats Andreas Prangli 2004 Spordiklubi Ookami 1.kyu MU18 -73
Rasmus Talts 2004 Spordiklubi Ookami 2.kyu MU18 -73
Robert Pappel 2004 Spordiklubi Ookami 2.kyu MU18 -81
Marten Vingisaar 2004 Spordiklubi Ookami 1.kyu MU18 -90
Arsenijs SPINU 2008 FUDOSHIN 3.kyu MU14 -35
Anna Flotskiy 2008 Kohtla-Jarve Kalev 4.kyu WU14 -60
Joosep Toomel 2010 Spordiklubi Barra 3.kyu MU12 -46
Joosep Õim 2009 Spordiklubi Barra 3.kyu MU14 -50
Trevor Aan 2008 Mikado 8.kyu MU14 +70
Gregor Mändla 2013 Mikado 8.kyu UU10 +40
Christian Marcus Kasesalu 2006 Mikado 4.kyu MU16 -66
Oskar Tamm 2009 Mikado 4.kyu MU14 -55
Kertu Kikka 2008 Tartu Do 5.kyu WU16 -48
Amanda Pärk 2007 Tartu Do 7.kyu WU16 -48
Olivers Milenbergs 2013 KYODAI 8.kyu UU10 -26
Ralfs Jakstevics 2014 KYODAI 9.kyu UU10 -26
Miks Jakstevics 2011 KYODAI 8.kyu MU12 -38
Aleksandrs Semenistijs 2012 KYODAI 8.kyu UU10 -32
Ricards Kisis 2011 KYODAI 7.kyu MU12 -30
Ervins Kisis 2009 KYODAI 6.kyu MU14 -46
Viktorija Savicka 2011 KYODAI 7.kyu WU12 -36
Megija Pavare 2011 KYODAI 7.kyu WU12 -32
Markus Reinsalu 2011 KYODAI 8.kyu MU12 -34
Reinis Krigers 2010 KYODAI 6.kyu MU14 -42
Reinis Krigers 2010 KYODAI 6.kyu MU12 -42
Arturs Ievins 2011 KYODAI 7.kyu MU12 -30
Martins Ievins 2011 KYODAI 4.kyu MU12 -38
Varvara Pjatecka 2010 KYODAI 6.kyu WU14 -36
Varvara Pjatecka 2010 KYODAI 6.kyu WU12 -36
Davis Zugickis 2010 KYODAI 7.kyu MU14 -35
Davis Zugickis 2010 KYODAI 7.kyu MU12 -34
Markuss Zugickis 2008 KYODAI 4.kyu MU16 -50
Markuss Zugickis 2008 KYODAI 4.kyu MU14 -50
Gustavs Zugickis 2006 KYODAI 4.kyu MU16 -55
Gustavs Zugickis 2006 KYODAI 4.kyu MU18 -55
Daniels Zvaners 2007 KYODAI 4.kyu MU16 -60
Deivs Zvaners 2010 KYODAI 6.kyu MU12 -34
Deivs Zvaners 2010 KYODAI 6.kyu MU14 -35
Markuss Pomaskovs 2006 KYODAI 4.kyu MU18 -66
Markuss Pomaskovs 2006 KYODAI 4.kyu MU16 -66
Matiss Pomaskovs 2010 KYODAI 7.kyu MU14 -38
Matiss Pomaskovs 2010 KYODAI 7.kyu MU12 -38
Ernests Balkens 2010 KYODAI 6.kyu MU12 +50
Ernests Balkens 2010 KYODAI 6.kyu MU14 -62
Grigorijs Pakula 2011 KYODAI 8.kyu MU12 -30
Lauma Loreta Cera 2009 KYODAI 6.kyu WU14 -60
Krisjanis Cers 2005 KYODAI 2.kyu MU18 -50
Kirils Romanutins 2009 KYODAI 6.kyu MU14 -42
Dmitrijs Kolosovs 2009 KYODAI 5.kyu MU14 -46
Marianna Bruja 2008 KYODAI 6.kyu WU14 +60
Marianna Bruja 2008 KYODAI 6.kyu WU16 +63
Nikita Afanasjevs 2007 KYODAI 2.kyu MU16 -73
Tomass Manfelds 2007 KYODAI 2.kyu MU16 -60
Toms Kristians Birkhans 2007 KYODAI 3.kyu MU16 -46
Anna Gulite 2006 KYODAI 1.kyu WU18 -63
Anna Gulite 2006 KYODAI 1.kyu WU16 -63
Antra Muzica 2006 KYODAI 2.kyu WU16 -63
Patricija Bobrova 2006 KYODAI 3.kyu WU16 +63
Patricija Bobrova 2006 KYODAI 3.kyu WU18 +70
Amelija Baranovska 2006 KYODAI 3.kyu WU16 -57
Markuss Saicans 2005 KYODAI 2.kyu MU18 -66
Emils Potapovs 2004 KYODAI 1.kyu MU18 -73
Kasper Suur 2004 Tartu Do 4.kyu MU18 +90
Romet Raad 2006 Tartu Do 4.kyu MU16 +81
Mattias Erikson 2009 Spordiklubi Barra 3.kyu MU14 -42
Danil Sõtsov 2012 Energia/Buffen-Do 8.kyu UU10 -35
Jegor Jelufimov 2008 Energia/Buffen-Do 3.kyu MU14 -55
Timofei Khomitskiy 2010 Energia/Buffen-Do 5.kyu MU12 -42
Evelina Roosi 2009 Energia/Buffen-Do 8.kyu WU14 +60
Julianna Temofejeva 2008 Energia/Buffen-Do 6.kyu WU14 -52
Igor Sahharov 2008 Energia/Buffen-Do 4.kyu MU14 -46
Arina Lisogor 2011 Energia/Buffen-Do 7.kyu WU12 -32
Maria Kortšagina 2007 Energia/Buffen-Do 6.kyu WU16 -52
Miron Bogomolov 2008 Energia/Buffen-Do 7.kyu MU14 -50
Nikita Egorov 2005 Energia/Buffen-Do 4.kyu MU18 -60
Vjatseslav Zujev 2004 Energia/Buffen-Do 6.kyu MU18 -55
Elina Pohjarand 2006 Energia/Buffen-Do 6.kyu WU16 -44
Vjatšeslav Zahharov 2004 Kibuvits Judo 3.kyu MU18 -60
Andrei Nestjurin 2010 Kibuvits Judo 5.kyu MU12 -34
Artur Alimov 2012 Kibuvits Judo 7.kyu UU10 -29
Sevastjan Scherban 2013 Kibuvits Judo 8.kyu UU10 -29
Aaron Scherban 2011 Kibuvits Judo 7.kyu MU12 -34
Kirill Pelih 2006 Kibuvits Judo 4.kyu MU16 +81
Marat Valuiski 2007 Kibuvits Judo 6.kyu MU16 -81
Anastasia Buzina 2011 Kibuvits Judo 10.kyu WU12 -32
bogdan chervinski 2010 challenge 4.kyu MU14 -32
bogdan chervinski 2010 challenge 4.kyu MU12 -34
erik homka 2008 challenge 4.kyu MU16 -46
erik homka 2008 challenge 4.kyu MU14 -46
sando tanasi 2011 challenge 5.kyu MU12 -28
Anastasia Zahharova 2011 Kibuvits Judo 9.kyu WU12 -40
frank mikutski 2013 challenge 8.kyu UU10 -40
frants mikutski 2004 challenge 2.kyu MU18 -81
Matiss Zeila 2004 Samurs 2.kyu MU18 -81
Janis Strazdins 2005 Samurs 2.kyu MU18 +90
Artjoms Golavatjuks 2006 Samurs 2.kyu MU18 -73
Artjoms Golavatjuks 2006 Samurs 2.kyu MU16 -73
Anrdrejs Paberzis 2008 Samurs 2.kyu MU16 -46
Anrdrejs Paberzis 2008 Samurs 2.kyu MU14 -46
Annika Kukuskina 2007 Samurs 3.kyu WU16 -63
Aleksandrs Kruze 2010 Samurs 4.kyu MU14 -38
Aleksandrs Kruze 2010 Samurs 4.kyu MU12 -38
Aleksandrs Zatravkins 2011 Samurs 5.kyu MU12 -42
Glebs Lapovs 2007 Samurs 3.kyu MU16 -73
Mareks Dudockins 2008 Samurs 3.kyu MU16 -42
Mareks Dudockins 2008 Samurs 3.kyu MU14 -42
Rasmus Ritson 2006 Spordiklubi Altia 6.kyu MU16 +81
Karl Oliver Ritson 2009 Spordiklubi Altia 10.kyu MU14 +70
Art Ariva 2012 Spordiklubi Altia 10.kyu UU10 -35
Siim Tarvis 2012 Spordiklubi Altia 10.kyu UU10 -29
Mila Einstein 2012 Spordiklubi Altia 8.kyu UU10 -32
Kristiina Kallas 2010 Spordiklubi Altia 6.kyu WU12 +45
Getter Kajak 2010 Spordiklubi Altia 10.kyu WU12 +45
Mai Mirtel Umblia 2009 Spordiklubi Altia 8.kyu WU14 -52
Mikk Alajõe 2008 Spordiklubi Altia 6.kyu MU16 -50
Mikk Alajõe 2008 Spordiklubi Altia 6.kyu MU14 -50
Nikita ČEĻADINS 2007 Judo club SENSEI 6.kyu MU16 -50
Marija Rasimenoka 2008 Judo club SENSEI 7.kyu WU16 -48
Marija Rasimenoka 2008 Judo club SENSEI 7.kyu WU14 -52
Ruslans Valijs Azizs 2007 Judo club SENSEI 4.kyu MU16 -73
Pavels Rasimenoks 2010 Judo club SENSEI 9.kyu MU12 -28
Ruslans Vasins 2011 Judo club SENSEI 8.kyu MU12 -42
Maksims Titovs 2010 Judo club SENSEI 9.kyu MU14 -42
Maksims Titovs 2010 Judo club SENSEI 9.kyu MU12 -42
Maksims Taraskins 2009 Judo club SENSEI 6.kyu MU14 -35
Dementijs Sturme 2011 Judo club SENSEI 9.kyu MU12 -34
Nikita Shalagajs 2011 Judo club SENSEI 10.kyu MU12 -42
Timurs Isakovs 2009 Judo club SENSEI 6.kyu MU14 -35
Leiviks Nodelmans 2010 Judo club SENSEI 9.kyu MU12 -42
Adrians Paskovskis 2014 Judo club SENSEI 10.kyu UU10 -26
Aleksandra Subina 2011 Judo club SENSEI 10.kyu WU12 +45
Ernestas Snudaitis 2004 R. Sarguno sporto gimnazija 2.kyu MU18 -66
Vakaris Saukaitis 2004 R. Sarguno sporto gimnazija 2.kyu MU18 -73
Rokas Rapkevičius 2006 R. Sarguno sporto gimnazija 3.kyu MU16 -81
Rugilė Marozaitė 2006 R. Sarguno sporto gimnazija 1.kyu WU18 -52
Rugilė Marozaitė 2006 R. Sarguno sporto gimnazija 1.kyu WU16 -52
Gabija Revinskaitė 2004 R. Sarguno sporto gimnazija 1.dan WU18 -57
Fausta Petronytė 2004 R. Sarguno sporto gimnazija 2.kyu WU18 +70
Kaspar Raidma 2007 Spordiklubi Barra 2.kyu MU16 -81
Gustav Kõrvits 2008 Spordiklubi Barra 3.kyu MU14 -62
Antra Muzica 2006 KYODAI 2.kyu WU18 -57
Karl Kaspar Tomberg 2010 Spordiklubi Barra 4.kyu MU12 -34
Taaniel Raud 2007 Spordiklubi Barra 2.kyu MU16 -42
Stefan Pekki 2011 Magas 6.kyu MU12 –30kg
Stefan Pekki 2011 Magas 6.kyu MU14 -32kg
Sofia Pekki 2009 Magas 4.kyu WU14 -45kg
Sofia Pekki 2009 Magas 4.kyu WU16 -44kg
Mario Pruuns 2009 Chikara 6.kyu MU14 -62kg
Mattias Erikson 2009 Spordiklubi Barra 3.kyu MU16 -42kg
Andrejs Vanags 2005 Ippon judo club 4.kyu MU18 -81kg
Marko Pruuns 2013 Meido-kan 10.kyu UU10 -32kg
Sandra Pruuns 2013 Meido-kan 10.kyu UU10 -29kg
Kõu Lennart Saar 2010 Spordiklubi Barra 4.kyu MU12 -34
Paul Puuraid 2012 Spordiklubi Barra 4.kyu MU12 -42
Paul Puuraid 2012 Spordiklubi Barra 4.kyu UU10 -40
Hendrik Puuraid 2007 Spordiklubi Barra 2.kyu MU16 -81
Joonas Puuraid 2007 Spordiklubi Barra 2.kyu MU16 -73
Bruno Hristoforov 2009 Spordiklubi Barra 3.kyu MU14 -55
Darice Milce 2009 JIKAN 6.kyu WU14 -45
Aleksandrs Avdejevs 2007 JIKAN 2.kyu MU16 -66
Nikita Katca 2010 JIKAN 8.kyu MU14 -46
Nikita Katca 2010 JIKAN 8.kyu MU12 -46
Rodion Lapo 2011 JIKAN 8.kyu MU12 -50
German Romanenko 2009 JIKAN 6.kyu MU14 -42
Denis Smirnov 2008 JIKAN 8.kyu MU16 -46
Denis Smirnov 2008 JIKAN 8.kyu MU14 -46
Huko Pärtel Usin 2007 Spordiklubi Barra 3.kyu MU16 +81
Tõnis Domberg 2007 Spordiklubi Barra 2.kyu MU16 -73
Armin-Ott Talpas 2007 Spordiklubi Barra 2.kyu MU16 -60
Ruben-Thor Talpas 2009 Spordiklubi Barra 4.kyu MU14 -46
Marianne Tornijainen 2007 Samurai 3.kyu WU16 -57
Laur Kristjan Raik 2010 Spordiklubi Barra 4.kyu MU12 -38
Sebastian Kõiv 2011 Spordiklubi Barra 4.kyu MU12 -38
Richard Johannes Konovalov 2008 Audentese Spordiklubi 6.kyu MU14 -55
Kaur Leetsar 2009 Audentese Spordiklubi 6.kyu MU14 -55
Artur Korotin 2009 Audentese Spordiklubi 6.kyu MU14 -35
Kristjan Kütson 2009 Audentese Spordiklubi 6.kyu MU14 -50
Ralf Eugen Ainla 2009 Audentese Spordiklubi 6.kyu MU14 -70
Kristian Piir 2009 Audentese Spordiklubi 8.kyu MU14 -42
Ralf Rasmus Rätsepp 2007 Audentese Spordiklubi 6.kyu MU16 -50
Daniel- Thor Mägi 2007 Audentese Spordiklubi 8.kyu MU16 -81
Rasmus Saar 2008 Audentese Spordiklubi 6.kyu MU14 -62
Jakob Anslan 2006 Audentese Spordiklubi 4.kyu MU16 -81
Kristjan Vingisaar 2008 Audentese Spordiklubi 6.kyu MU14 -46
Karl Paat 2005 Toni Judokool EST 2.kyu MU18 -66
Matas Ismailovas 2004 R. Sarguno sporto gimnazija 1.kyu MU18 -73
Robertas Treigys 2004 R. Sarguno sporto gimnazija 1.kyu MU18 -81
Jura Subačiutė 2004 R. Sarguno sporto gimnazija 1.kyu WU18 +70
Aidas Maleckas 2004 R. Sarguno sporto gimnazija 2.kyu MU18 -73
Patricija Milevskaja 2004 Ipon 1.kyu WU18 -57
Rugile Stasiulyte 2005 Ipon 1.kyu WU18 +70
Dominykas Miceika 2005 Ipon 6.kyu MU18 -73
Dominykas Steimanas 2006 Ipon 6.kyu MU16 -60
Neilas Motekaitis 2005 Ipon 4.kyu MU18 -73
Benas Žindulis 2005 R. Sarguno sporto gimnazija 1.kyu MU18 -66
Ketlin Semjonov 2009 Viljandi Spordikool 3.kyu WU14 -36
Kristo Kimmel 2009 Viljandi Spordikool 3.kyu MU14 -62
Rainer Õnne 2007 Viljandi Spordikool 2.kyu MU16 -60
Ander Harris Aasa 2010 Viljandi Spordikool 4.kyu MU14 -32
Andris Allikoja 2009 Viljandi Spordikool 3.kyu MU14 -42
Hans Kristjan Koosma 2013 Spordiklubi Barra 5.kyu UU10 -26
Lennart Reintam 2011 Spordiklubi Barra 4.kyu MU12 -38
Kaur Jakob Port 2012 Spordiklubi Barra 8.kyu UU10 +40
Edward Koor 2012 Spordiklubi Barra 8.kyu UU10 -40
Rihards Donis 2008 MAKKABI LATVIA 3.kyu MU14 +70
Sofija Ponomarjova 2006 MAKKABI LATVIA 2.kyu WU18 -57
Sofija Ponomarjova 2006 MAKKABI LATVIA 2.kyu WU16 -57
Ernests Laufmanis 2005 MAKKABI LATVIA 2.kyu MU18 -81
Maksimilians Rudass 2005 MAKKABI LATVIA 3.kyu MU18 -66
daniels abalihhin 2007 challenge 4.kyu MU16 -50
Oskar Kollo 2012 Aitado 7.kyu UU10 -40
Loore Lepik 2010 Spordiklubi Barra 8.kyu WU12 -45
Martin Tuka 2008 Tartu Valla Spordiklubi 6.kyu MU14 -70
Joosep Avloi 2009 Spordiklubi Barra 8.kyu MU14 -55
Risto Revon Viisitamm 2009 Spordiklubi Barra 8.kyu MU14 -55
Hendrik Laar 2008 Spordiklubi Barra 6.kyu MU16 -46
Artem Shelikhevich 2011 Spordiklubi Barra 8.kyu MU12 -30
Rainis Väät 2007 Spordiklubi Barra 2.kyu MU16 -66
Glen Gregory Kõiv 2008 Spordiklubi Barra 2.kyu MU16 -66
Glen Gregory Kõiv 2008 Spordiklubi Barra 2.kyu MU14 -70
Hubert Lippus 2010 Spordiklubi Barra 3.kyu MU12 +50
Lennart Lippus 2011 Spordiklubi Barra 8.kyu MU12 -42
Artur Karjus 2008 Spordiklubi Barra 4.kyu MU14 -62
Emily Pertel 2007 Spordiklubi Barra 8.kyu WU16 +63
Taavi Toompark 2010 Spordiklubi Barra 3.kyu MU14 -42
Taavi Toompark 2010 Spordiklubi Barra 3.kyu MU12 -42
Brait Kaare 2011 Rapla Judoklubi 7.kyu MU12 -30
Henrietta Lippus 2006 Spordiklubi Barra 3.kyu WU18 -70
Magomed Abubakarov 2005 Tartu Do 2.kyu MU18 -60
Armand Urvik 2010 Spordiklubi Barra 5.kyu MU12 -42
Saad Dikajev 2006 Audentese Spordiklubi 2.kyu MU18 -66
Saad Dikajev 2006 Audentese Spordiklubi 2.kyu MU16 -66
Artak Azarumyan 2008 Audentese Spordiklubi 6.kyu MU16 -42
Artak Azarumyan 2008 Audentese Spordiklubi 6.kyu MU14 -42
Ivan Stsekotin 2009 Audentese Spordiklubi 8.kyu MU14 -38
Peter Clark 2006 Audentese Spordiklubi 6.kyu MU18 -60
Peter Clark 2006 Audentese Spordiklubi 6.kyu MU16 -60
Filipp Stsekotin 2006 Audentese Spordiklubi 6.kyu MU18 -50
Filipp Stsekotin 2006 Audentese Spordiklubi 6.kyu MU16 -50
Romet Loddes 2010 Audentese Spordiklubi 8.kyu MU14 +70
Romet Loddes 2010 Audentese Spordiklubi 8.kyu MU12 +50
Robert Pinding 2011 Audentese Spordiklubi 8.kyu MU12 -30
Aren Azarumjan 2010 Audentese Spordiklubi 8.kyu MU12 -34
Aren Azarumjan 2010 Audentese Spordiklubi 8.kyu MU14 -32
Adrian Gussarov 2012 Audentese Spordiklubi 10.kyu MU12 -28
Adrian Gussarov 2012 Audentese Spordiklubi 10.kyu UU10 -29
Edward Jakimov 2006 Audentese Spordiklubi 6.kyu MU18 -55
Edward Jakimov 2006 Audentese Spordiklubi 6.kyu MU16 -55
Robert Jakimov 2006 Audentese Spordiklubi 6.kyu MU18 -55
Robert Jakimov 2006 Audentese Spordiklubi 6.kyu MU16 -55
Kirill Komin 2007 Audentese Spordiklubi 8.kyu MU16 -73
Rem Potapov 2009 Audentese Spordiklubi 8.kyu MU14 -50
Kirill Melešin 2005 Audentese Spordiklubi 4.kyu MU18 -66
Rodion Zubets 2010 Audentese Spordiklubi 8.kyu MU14 -32
Rodion Zubets 2010 Audentese Spordiklubi 8.kyu MU12 -34
Gayane Pogosyan 2007 Audentese Spordiklubi 8.kyu WU16 +63
Samir Agajev 2007 Audentese Spordiklubi 6.kyu MU16 -60
Artur Afanasjev 2009 Audentese Spordiklubi 8.kyu MU14 -38
Pigibs Timurs 2013 Judo club SENSEI 9.kyu UU10 -35
Tavor Vahtra 2007 sk zen 6.kyu MU16 -73
Siim Matson 2006 sk zen 6.kyu MU16 -55
Krister Kermo Taru 2005 sk zen 3.kyu MU18 -90
Kenert Malinin 2009 sk zen 6.kyu MU14 -55
Patrik Iljin 2008 Aitado 6.kyu MU14 -70
Georg Sebastian Nõges 2009 Aitado 4.kyu MU14 -50
Robert Naarits 2009 Aitado 6.kyu MU14 -38
Keron Lissen 2008 Aitado 6.kyu MU14 +70
Andri Voltre 2009 Rapla Judoklubi 6.kyu MU14 +70
Dmitri Bossak 2007 Dodze 4.kyu MU16 -46
Ilja Rožin 2010 Dodze 8.kyu MU12 -38
Alex Boikov 2012 Dodze 10.kyu UU10 -35
Vladislav Abarenkov 2008 Dodze 6.kyu MU14 -50
Artjem Saveljev 2008 Dodze 6.kyu MU14 -50
Ken Kermo Koort 2008 Aitado 4.kyu MU14 +70
Maksim Bossak 2010 Dodze 8.kyu MU12 -34
Maverick Noormets 2006 Aitado 4.kyu MU16 -66
Nora Kivimägi 2006 Aitado 4.kyu WU18 -63
Nora Kivimägi 2006 Aitado 4.kyu WU16 -63
Maximilian Valjauga 2007 Aitado 6.kyu MU16 -60
Mattias Vassus 2008 Aitado 6.kyu MU14 -62
Päike Triinu Tamm 2005 Aitado 4.kyu WU18 -63
Imre Kirikal 2009 Aitado 4.kyu MU14 -55
Enriko ots 2010 Dodze 8.kyu MU12 -34
Patrik Tobias Pindma 2008 Aitado 4.kyu MU14 -46
Richard Sillar 2009 Aitado 6.kyu MU14 -55
Robert Allikvee 2009 Aitado 4.kyu MU14 -50
Aleksander Paul Annus 2009 Aitado 5.kyu MU14 -70
Jüri Kuzmin 2012 Dodze 8.kyu UU10 -35
Alexander LYUBIMOV 2005 Dodze 4.kyu MU18 +90
Kris Andreas Kiilaspää 2009 Aitado 6.kyu MU14 -46
Miia Kadaru 2009 Aitado 6.kyu WU14 -60
Daniil Titov 2012 Dodze 10.kyu MU12 -28
Maksim Suržikov 2012 Dodze 10.kyu MU12 -28
Aleksander Laško 2004 Dodze 4.kyu MU18 -60
Maksim Bossak 2010 Dodze 8.kyu MU14 -35
Marek-Adrian Mäsak 2007 Aitado 6.kyu MU16 +81
Saara Oja 2013 Võru Judoklubi REI 4.kyu UU10 -29
Meel Kuks 2012 Võru Judoklubi REI 4.kyu UU10 -40
Markus Soe 2009 Võru Judoklubi REI 3.kyu MU14 -35
Loona-Maria Soe 2010 Võru Judoklubi REI 4.kyu WU12 -40
Reesi Vissel 2009 Võru Judoklubi REI 4.kyu WU14 -36
Marten Soe 2013 Võru Judoklubi REI 5.kyu UU10 -32
Artur Trumm 2012 Võru Judoklubi REI 4.kyu UU10 -40
Oskar Trumm 2013 Võru Judoklubi REI 4.kyu UU10 -32
Emma Sofia Meri 2007 Võru Judoklubi REI 4.kyu WU16 -44
Karl Lokk 2007 Spordiklubi Barra 2.kyu MU16 -73
Edward Tambets 2010 Võru Judoklubi REI 4.kyu MU12 -38
Rico Smit 2007 Võru Judoklubi REI 5.kyu MU16 -81
Uku Jääts 2006 Võru Judoklubi REI 3.kyu MU16 -73
Sven Treier 2004 Võru Judoklubi REI 3.kyu MU18 -90
Kirill Daradanov 2010 Võru Judoklubi REI 4.kyu MU12 -46
Marileen Koltšuk 2006 Saaremaa Spordikool 4.kyu WU16 +63
Sander Brõsov 2005 Saaremaa Spordikool 4.kyu MU18 -81
Markus Trei 2007 Saaremaa Spordikool 4.kyu MU16 -60
Kris Kuusk 2012 Saaremaa Spordikool 8.kyu UU10 -29
Artur Veelaid 2010 Saaremaa Spordikool 8.kyu MU12 -38
Yese Truu 2011 Saaremaa Spordikool 8.kyu MU12 -34
Sten Õigemeel 2010 Saaremaa Spordikool 6.kyu MU12 -42
Hondar Dagfinn Väärtnõu 2007 Saaremaa Spordikool 2.kyu MU16 -60
Rogin Thor Väärtnõu 2009 Saaremaa Spordikool 6.kyu MU14 -42
Robi Pokk 2012 Saaremaa Spordikool 8.kyu UU10 -40
Andris Org 2006 Aitado 4.kyu MU18 -73
Andris Org 2006 Aitado 4.kyu MU16 -73
Merily Kopelmaa 2004 Aitado 2.kyu WU18 -52
Toni Romerik Laius 2007 Aitado MU16 -73
Axel Ploom 2008 Tartu Do 4.kyu MU14 -62
Aavo Paldrok 2008 Tartu Do 6.kyu MU14 -42
Erik Guhse 2012 Tartu Do 8.kyu UU10 -23
Andrei Povodov 2006 Budolinn 4.kyu MU16 -81
Dmitri Kopõlov 2007 Budolinn 4.kyu MU16 -46
Daniel Žigadlo 2007 Budolinn 8.kyu MU16 -55
Artjom Sokolov 2007 Budolinn 6.kyu MU16 -73
Dmitri Vinogradov 2008 Budolinn 6.kyu MU14 -50
Steven Krassavin 2008 Budolinn 8.kyu MU14 -42
Artjom KOTSKIN 2008 Budolinn 8.kyu MU14 -55
Alisa Gromova 2008 Budolinn 6.kyu WU14 -60
Rodion Ivanov 2009 Budolinn 8.kyu MU14 +70
Aleksei Kabanov 2010 Budolinn 10.kyu MU12 +50
Demid KOTSKIN 2011 Budolinn 8.kyu MU12 -30
Artjom Sokolov 2007 Budolinn 6.kyu MU16 -73
Denis Levit 2007 Budolinn 6.kyu MU16 -66
PÄRVIZ MIRIJEV 2006 Budolinn 8.kyu MU16 -66
Artjom Krasnov 2013 Budolinn 10.kyu UU10 -35
Markus Mets 2009 Aitado 4.kyu MU14 -42
Kirill Gluskov 2013 Budolinn 10.kyu UU10 -29
Kristina Karpenko 2004 Energia/Buffen-Do 2.kyu WU18 -70
Aleksandr Karpov 2004 Budolinn 2.kyu MU18 -73
Kaarel Kütt 2008 Aitado 3.kyu MU14 -46
Artur Frischer 2009 Aitado 6.kyu MU14 -46
Vladislav Gluskov 2011 Budolinn 10.kyu MU12 -34
Valeria Safronova 2009 Energia/Buffen-Do 6.kyu WU14 -60
Aleks Smirnov 2011 Budolinn 10.kyu MU12 -34
Jarek Ristimets 2009 Aitado 6.kyu MU14 -46
Demid Gluštšenko 2009 Budolinn 8.kyu MU14 -38
Cris-Thor Tahker 2009 Aitado 4.kyu MU14 -55
Nikita Andrejenkov 2007 Budolinn 8.kyu MU16 -60
Robin Kaja 2008 Aitado 3.kyu MU14 -70
Aleksandr Linnik 2012 Budolinn 10.kyu UU10 -26
Andero Remmel 2008 Aitado 4.kyu MU14 -70
Kairon Arik 2011 Aitado 6.kyu MU12 -30
Brandon Leinasaar 2010 Aitado 6.kyu MU12 -34
Chris Roderik Nevidemski 2010 Aitado 6.kyu MU12 -34
Kenneth Järvekülg 2011 Aitado 6.kyu MU12 -34
Gregor Järvekülg 2011 Aitado 6.kyu MU12 -38
Kaspar Reepalu 2011 Aitado 6.kyu MU12 -38
Arun Martin Rannaste 2011 Aitado 6.kyu MU12 -38
Robert Pink 2011 Aitado 6.kyu MU12 -38
Remo Pikkur 2011 Aitado 6.kyu MU12 -42
Maribel Pikker 2011 Aitado 6.kyu WU12 -45
Marlon Arik 2012 Aitado 8.kyu UU10 -35
Sedric Lebin 2012 Aitado 8.kyu UU10 -40
Andry Aavast 2005 Spordiklubi Barra 3.kyu MU18 -60
Roman Visnapuu 2012 Aitado 8.kyu UU10 -40
Ralf Oskar Siim 2007 Spordiklubi Barra 6.kyu MU16 -73
Joosep Saaremets 2013 Aitado 10.kyu UU10 +40
Martin Kaaber 2005 Spordiklubi Barra 4.kyu MU18 -81
Roger Tomson 2013 Aitado 8.kyu UU10 -32
Patrik Tobias Pindma 2008 Aitado 4.kyu MU16 -46
Ken Kermo Koort 2008 Aitado 4.kyu MU16 -81
Islam Baishulakov 2007 Budolinn 8.kyu MU16 -50
Marten Kudeviita 2009 Spordiklubi Ookami 7.kyu MU14 -38
Volodimir Lavrinjov 2008 Audentese Spordiklubi 4.kyu MU16 -50
Volodimir Lavrinjov 2008 Audentese Spordiklubi 4.kyu MU14 -50
Oleksi Lavrinjov 2011 Audentese Spordiklubi 6.kyu MU12 -28
Maria Lavrinjova 2008 Audentese Spordiklubi 8.kyu WU16 -48
Maria Lavrinjova 2008 Audentese Spordiklubi 8.kyu WU14 -45
Vasilii Mediantsev 2008 Audentese Spordiklubi 6.kyu MU16 -42
Vasilii Mediantsev 2008 Audentese Spordiklubi 6.kyu MU14 -42
Jaan Heinri Niller 2007 Dokyo 4.kyu MU16 -73
Robert Teesaar 2008 Dokyo 4.kyu MU16 -60
Robert Teesaar 2008 Dokyo 4.kyu MU14 -62
Daniel Tobias Tammin 2009 Dokyo 4.kyu MU14 -46
Heleri Olev 2010 Dokyo 5.kyu WU12 +45
Karl-Sander Järvik 2012 Dokyo 8.kyu UU10 -40
Rand Johann Otsmann 2011 Dokyo 9.kyu MU12 -28
Lucia Lass 2007 Dokyo 6.kyu WU16 -57
Cara Lass 2011 Dokyo 6.kyu WU12 -45
Siim Eenma 2006 Dokyo 6.kyu MU16 +81
Siim Eenma 2006 Dokyo 6.kyu MU18 +90
Anni.Mari Väli 2011 Dokyo 8.kyu WU12 -45
Hanna Elisabet Haav 2007 Dokyo 6.kyu WU16 -48
Iti Talvet 2007 Dokyo 6.kyu WU16 +63
Egert Tasa 2014 Dokyo 8.kyu UU10 -26
Viktor Smirnov 2009 Rapla Judoklubi 7.kyu MU14 -62
Jürgen Ansi 2010 Rapla Judoklubi 6.kyu MU12 -50
Reimond MARITS 2012 Spordiklubi Sakura 8.kyu MU10 -29kg
Trevon TEDREKIN 2012 Spordiklubi Sakura 8.kyu MU10 -35kg
Sergio SOKOLOV 2011 Spordiklubi Sakura 8.kyu MU12 -30kg
Rebeka GEPNER 2009 Spordiklubi Sakura 10.kyu WU14 -60kg