image

Competition by Spordiklubi Barra

Rothberg CUP


Rothberg CUP 2018 video
Rothberg CUP 2019 video

Registration closes Oct. 28, 2020
Competition date Oct. 31, 2020
Competition location Audentes sports center, Tondi 84, Tallinn
Accreditation 28/10/2020 Tallinn
Weigh in Audentes sports center, Tondi 84, Tallinn: 30/10/2020 at 19:00 - 20:00. 31/10/2020 at 8:30 - 9:00. U14 and U16 can also at 12:00 - 12:30.
Contact [email protected]
Entry
20€
Late entry
30€
U10    2011-2015 Starting 31. october at 10:00 Rules: No shime waza and kansetsu waza allowed
U -22kg, -24kg, -26kg, -28kg, -30kg, -32kg, -34kg, -37kg, -40kg, +40kg
U12    2009-2011 Starting 31. october at 10:00 Rules: No shime waza and kansetsu waza allowed
M -27kg, -30kg, -34kg, -38kg, -42kg, -46kg, -50kg, +50kg
W -30kg, -35kg, -40kg, -45kg, +45kg
U14    2007-2009 Starting 31. october at 14:00 Rules: No shime waza and kansetsu waza allowed
M -30kg, -34kg, -38kg, -42kg, -46kg, -50kg, -55kg, -62kg, -70kg, +70kg
W -40kg, -45kg, -52kg, +52kg
U16    2005-2007 Starting 31. october at 14:00 Rules: Shime waza and kansetsu waza are allowed
M -42kg, -46kg, -50kg, -55kg, -60kg, -66kg, -73kg, -81kg, +81kg
W -45kg, -50kg, -55kg, -60kg, +60kg

Files

Rothberg_cup_EST.pdf
Rothberg_cup_EST.jpg
Rothberg_cup_ENG.pdf
Rothberg_cup_ENG.jpg
Rothberg_cup_RUS.pdf
Rothberg_cup_RUS.jpg

15
Name Year Club Belt Class Country
Jusif Gasimov 2011 Budolinn 10.kyu UU10 -28kg
Jusif Gasimov 2011 Budolinn 10.kyu MU12 -27kg
Lev Vassiljev 2010 Budolinn 8.kyu MU12 -30kg
Michael Qvick 2010 Budolinn 8.kyu MU12 -46kg
Aleksandrs Avdejevs 2007 JIKAN 4.kyu MU14 -62kg
Taaniel Raud 2007 Spordiklubi Barra 4.kyu MU14 -34kg
Valeria Ušanova 2005 Kohtla-Jarve Kalev 3.kyu WU16 -60kg
Amir Alikhanov 2010 Kohtla-Jarve Kalev 5.kyu MU12 -42kg
Angelina Pintšuk 2007 Kohtla-Jarve Kalev 4.kyu WU14 +52kg
Mihhail Šur 2006 Kohtla-Jarve Kalev 4.kyu MU16 -55kg
Artjom Tištšenko 2006 Kohtla-Jarve Kalev 4.kyu MU16 -73kg
Alina Hamitova 2005 Kohtla-Jarve Kalev 3.kyu WU16 +60kg
Angelina Pintšuk 2007 Kohtla-Jarve Kalev 4.kyu WU16 +60kg
Anna Flotskiy 2008 Kohtla-Jarve Kalev 5.kyu WU14 -45kg
Demis Anušev 2009 Kohtla-Jarve Kalev 4.kyu MU12 +50kg